Ди Мария блесна за ПСЖ в отсъствието на Неймар

Ди Мария получи място в атаката вместо Неймар и вкара три гола Снимка: getty
Ди Мария получи място в атаката вместо Неймар и вкара три гола

Пари Сен Жермен се класира на 1/4-финал за Купата на Франция след победа с 4:1 над втородивизионния Сошо.

В отсъствието на най-скъпия футболист Неймар отборът не срещна особени проблеми, а Анхел ди Мария, който игра вместо бразилеца, наниза хеттрик.

Той откри резултата с глава още в 1-ата минута, но след това в 13-ата Сошо изравни чрез Флориан Мартен. В 27-ата минута Единсон Кавани се плъзна по тревата и засече ниско центриране за 2:1, а през втората част Ди Мария вкара два бързи гола за крайното 4:1.

В края на срещата се стигна до куриозната ситуация Дани Алвеш да застане на вратата на парижани. Кевин Трап получи червен картон за нарушение извън наказателното си поле, а тъй като трите смени на Унай Емери бяха извършени, се наложи някой от полевите играчи да бъде вратар в последните секунди. Алвеш застана на вратата, но не му се наложи да се намесва, защото последният съдийски сигнал прозвуча почти веднага.

В крайна сметка Пари Сен Жермен очаквано се класира и е фаворит да спечели турнира за четвърти път поред.