Португалия наказа измъчената Италия

Донарума избива топката от главата на голмайстора Андре Силва Снимка: Getty Images
Донарума избива топката от главата на голмайстора Андре Силва

Португалия победи Италия с 1:0 в Лисабон и записа успешно начало в Лигата на нациите.

Без суперзвездата си Кристиано Роналдо, португалците надиграха съперника и заслужиха трите точки, а Италия отново показа много слабости след разочароващото 1:1 с Полша в първия си мач от турнира.

Новият италиански селекционер Роберто Манчини беше направил доста промени в състава в сравнение с равенството с Полша преди три дни, а защитната четворка беше напълно различна и това се отрази.

От самото начало "адзурите" бяха несигурни в отбрана и им липсваше синхрон, а домакините бяха по-активният тим.

В 24-ата минута Джанлуиджи Донарума се намеси неубедително и Романьоли изчисти топката от самата голлиния. Пет минути по-късно Кристанте щеше да си отбележи автогол, но топката срещна гредата.

Португалците не успяха да развият добре още няколко обещаващи атаки преди почивката, а Италия атакуваше рядко.

В 48-ата минута логичното се случи и Португалия поведе. Италия загуби топката в своята половина, Брума проби и подаде по земя, а Андре Силва стреля точно с левия крак и направи резултата 1:0.

До края интересните ситуации в мача намаляха. "Адзурите" не направиха достатъчно в предни позиции, за да върнат гола, докато Донарума отново трябваше да се намесва при изстрел на Пици.

Без големи затруднения Португалия удържа преднината си и вече оглавява група 3 на зона А, докато Италия е на последно място от трите отбора с 1 т. и с мач повече от останалите.