Германия се разправи лесно с Мексико и отива на финал

Горецка и Хенрикс празнуват втория гол във вратата на Мексико Снимка: Getty Images
Горецка и Хенрикс празнуват втория гол във вратата на Мексико

Чили - Германия ще бъде финалът в Купата на конфедерациите.

Тази вечер Германия се класира за решителния мач след убедителна победа с 4:1 над Мексико. Два ранни гола на Леон Горецка бяха твърде тежък удар за "ацтеките", след почивката третото им подадение приключи интригата, а двата отбора си размениха по още един гол накрая.

В 6-ата минута неточно подаване с глава на Ектор Морено доведе до образцова контра за Германия, Хенрикс намери Горецка и той отправи идеален фалцов удар покрай вратаря за 1:0. Само две минути по-късно нова перфектна комбинация изведе Горецка отдясно и той отново се разписа - 2:0 и твърде тежък удар за Мексико.

Впоследствие мексиканците пропуснаха редица отлични положения да се върнат в мача. Братята Дос Сантос бяха близо до попадение, а Хавиер Ернандес не успя да да уцели вратата от чиста позиция.

В 58-ата минута Германия реши мача с трети гол - Дракслер изведе Йонас Хектор отляво и той веднага пусна към Тимо Вернер, който нямаше как да сгреши на празна врата. При 3:0 мексиканците продължиха да атакуват и стигнаха до удар в гредата на Хименес.

Две минути преди края Марко Фабиан вкара фамозен гол при изненадващо изпълнение отдалеч след пряк свободен удар и направи резултата 1:3. Веднага след това обаче германците направиха нова добра комбинация, изведоха Юнес отляво и той завърши за 4:1.

Така Германия ще срещне Чили в неделя в спор за трофея.