"Червените дяволи" танцуват на "Маракана"

Белгия се радва на "Маракана" - групата е прескочена и първата задача е изпълнена.
Селекционерът Марк Вилмотц полудя след гола на Ориджи две минути преди края.
Нападателят влезе като резерва във втори мач поред на мястото на неубедителния Ромелу Лукаку и имаше позитивен ефект върху отбора. Този път и с победен гол.

С гол на 19-годишното си богатство Дивок Ориджи, Белгия удари тежко Русия с 1:0 в края и се класира на осминафинал. Попадението дойде в 88-ата минута след класически слалом на Еден Азар отляво и пас към централния нападател.

Ориджи влиза като резерва във втори пореден мач, след като имаше принос за обрата и срещу Алжир от 0:1 до 2:1.

Белгийците отново не показаха невероятна игра срещу изправените до стената руснаци, пропуснали да вземат 3 точки и на старта - 1:1 с Южна Корея. Но бе разбираемо и темпото на "Маракана" да не е бясно, тъй като мачът бе в 13 ч местно време - бе топло и влажно.

Русия имаше по-добрите положения до почивката, а в 45-ата минута централният нападател Кокорин изпусна невероятен шанс от 8 метра с глава. Сборная искаше и дузпа, когато Шатов бе съборен от Айдерверелд, но сигнал не последва.

След почивката Русия уж пак владееше топката, но Белгия натисна решително за гол в последните 10 минути. Кевин Миралас стреля в гредата, вратарят Акинфеев спаси един опасен удар на Азар, но накрая капитулира.

"Червените дяволи" танцуваха на "Маракана" след мача - с две победи в икономичен стил, белгийците са в елиминациите.

Сочени от мнозина за скрит фаворит дори за титла, талантливите играчи на селекционера Марк Вилмотц показват поне едно важно качество да се стигне далеч на такъв турнир - имат на скамейката играчи, които обръщат мачове и правят разликата.

За Русия и най-скъпоплатения селекционер на световното Фабио Капело остава надеждата, че ще спечелят последния мач с Алжир и другите резултати ще са в тяхна полза. Италианският корифей изживя среща с Алжир и на миналото световно, когато направи 0:0 срещу Раис М'Боли и компания, но като селекционер на Англия.