Победа за Hyundai i20 R5 на международно рали

Джандоменико Басо спечели първия кръг от Европейския Рали Тур

Джандоменико Басо спечели безапелационно със своя Hyundai i20 R5 първото състезание от Европейския Рали Тур, което се проведе миналия уикенд на рали Трансилвания в Румъния. Италианецът е национален шампион в родината си. Той има и титли от Европейския Рали Шампионат. Тази година известният състезател атакува Европейския Рали Тур с Новото поколение i20 R5, което вече му донесе грандиозен успех.

Басо, с навигатор Лоренцо Гранай, отбеляза 9 етапни победи от общо 14-те отсечки на рали Трансилвания. Това е първото му състезание с Hyundai i20 R5, на което записа невероятни времена. Той води с повече от минута във всяка от деветте отсечки. Румънецът Сорин Бадеа, който също управлява i20 R5, успя да се пребори за 9-о място в генералното класиране на ралито. Чеуон Лим за съжаление нямаше късмет и катастрофира в петия етап на състезанието. За щастие той и навигаторът му са невредими.

Други два отбора, които се състезаваха с Новото поколение i20 R5 и взеха участие във втория кръг на Европейския Рали Шампионат, също успяха да се изкачат в генералното класиране. Испанският пилот Иван Арес финишира четвърти, а неговият сънародник Сурайен Перния се нареди на осма позиция на състезанието на Канарските острови. Това е добро постижение за машината на Hyundai Motorsport, тъй като конфигурацията е сложна, технична и с много завои. Впечатляващи резултати показа и Даниел Саскин на ралито в Хърватия, където поддържаше 4-то място в генералното класиране и второ време при R5 автомобилите.

„Имахме много силен уикенд за Новото поколение i20 R5, в който постигнахме добри резултати. Не само, че Басо спечели ралито в Трансилвания, но и наш автомобил е в челните позиции на състезание от Европейския Рали Шампионат“, сподели Андреа Адамо от Hyundai Motorsport. Той допълни, че Джандоменико е опитен пилот и е радостно, че клиент постига такава невероятна победа. Горд е и с постиженията на Арес и Саскин, които са сравнително нови в категорията. Според него това е доказателство, че Hyundai i20 R5 е автомобил за различни класове пилоти и е доволен, че машината показва такива добри резултати.