Игуаин отказа да бие дузпа в дебюта си за Челси, Тотнъм се срина | sportcafe.bg

Игуаин отказа да бие дузпа в дебюта си за Челси, Тотнъм се срина

27.01.2019, 21:29 (обновена 27.01.2019, 22:46)
Челси - Шефилд Уензди 3:0

Игуаин направи само едно запомнящо се нещо в първия си мач за Челси - отказа предложението да изпълни дузпа

Челси се класира лесно на 1/8-финалите за Купата на Англия, докато Тотнъм отпадна от турнира.

В дебюта на новото си попълнение Гонсало Игуаин, "сините" спечелиха с 3:0 срещу втородивизионния Шефилд Уензди на "Стамфорд Бридж".

Два гола за успеха отбеляза Уилиан, а един добави Калъм Хъдсън-Одой.

Игуаин беше титуляр и изкара 82 минути на терена, в които не впечатли. В 23-ата минута съдията отсъди дузпа за Шефилд, но я отмени след намеса на ВАР и само три минути по-късно даде наказателен удар за домакините за настъпване срещу Аспиликуета.

Уилиан предложи на Игуаин да изпълни дузпата, но аржентинецът се отказа и самият Уилиан се нае с изпълнението, за да отбележи първия гол в мача.

В 64-ата минута Хъдсън-Одой се прояви с красиво индивидуално изпълнение за 2:0, а десетина минути преди края Уилиан комбинира с влезлия като резерва Оливие Жиру и оформи класическия резултат.

По-рано Тотнъм се провали срещу градския съперник Кристъл Палас и отпадна от ФА Къп след загуба с 0:2.

Експерименталният състав на "шпорите" бързо пусна гол - в 9-ата минута Конър Уикъм откри. В 32-ата минута Палас получи дузпа за игра с ръка, а от бялата точка Андрос Таунсенд покачи на 2:0.

Още преди почивката Тотнъм също получи дузпа, но Киърън Трипиър направи разочароващ пропуск и не успя да уцели вратата. Така отборът на Маурисио Почетино отпадна от още един турнир само няколко дни след загубата от Челси за ЕФЛ Къп.

Oще: андрос таунсенд  гонсало игуаин  дебют  дузпа  калъм хъдсън-одой  конър уикъм  кристъл палас  купа на англия  отказа  срина  стамфорд бридж  тотнъм  уилиан  фа къп  челси  шефилд  шефилд уензди  шпорите