BBC се завърна, Реал отнесе Валенсия

27.01.2018, 19:03 (обновена 27.01.2018, 19:06)
Валенсия - Реал 1:3

Роналдо с два гола от дузпи

Реал Мадрид се отърси от отпадането за Купата на краля и отнесе Валенсия с 4:1 на "Местая", благодарение на два гола на Кристиано Роналдо от дузпи и по един на Марсело и Тони Кроос.

Зинедин Зидан отново можеше да разчита на ударното си трио BBC, което веднага оказа влияние.

"Белите" поведоха в 16-ата минута, когато Роналдо реализира от бялата точка за дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. В 38-ата португалецът покачи на 2:0 отново от 11-метров наказателен удар, отсъден за фаул срещу Бензема.

Санти Мина намали в 58-ата, засичайки с глава центриране от корнер и материализирайки по-добрия старт на втората част за "прилепите".

Все пак, Реал стигна до нови два гола в заключителните минути на двубоя. Марсело направи резултата 3:1 в 84-тата минута, а пет по-късно Кроос оформи крайното 4:1.

Въпреки победата, Реал остава на четвъртата позиция, но вече има 38 точки и е само на две зад Валенсия, като намали изоставането си от лидера Барселона на 16 точки.

Oще: 2017/18  bbc  валенсия  карим бензема  кристиано роналдо  ла лига  марсело  примера  реал мадрид  тони кроос