Ливърпул нанесе първа загуба на Челси за сезона, Хендерсън с феноменален гол

Уникален гол на Хендерсън! Снимка: getty.com
Уникален гол на Хендерсън!

Ливърпул победи Челси с 2:1 на "Стамфорд Бридж" в един от най-любопитните сблъсъци от от 5-ия кръг на Висшата лига. Победата на гостите донесоха Деян Ловрен и Джордан Хендерсън, който вкара феноменален гол. За селекцията на Антонио Конте вкара Диего Коща.

От самото начало Ливърпул доминираше на терена и в играта на мърсисайдци имаше много острота. Играчите на Юрген Клоп пресираха съперника в неговата половина и личеше, че търсят гола много повече от „сините“.

В 17-ата минута центриране на Филипе Коутиньо намери изпуснатия от отбраната на лондончани Деян Ловрен, който беше съвсем сам пред вратата на Куртоа и хърватският защитник с хубав удар от въздуха изпрати топката в мрежата.

В 37-ата минута пък Джордан Хендерсън вкара гол, който със сигурност в края на кампанията ще се бори за наградата за попадение на сезона.

Английският национал пое топката извън наказателно поле в привидно безопасна ситуация, той успя да погледне към вратата, за да види, че Куртоа не е точно под рамката на вратата, а после отправи удар, който изписа феноменална траектория, за да матира белгийския страж без да му остави какъвто и да било шанс. Така капитанът вкара двадесетия си гол в кариерата като футболист на Ливърпул.

До края на полувремето Челси продължи да владее безидейно топката, а единствените опасности, които създаваше пред противниковата врата, идваха от статични положения, но от тях следваха само изстрели, не застрашаващи Миньоле.

След почивката образът на мача доста се промени, а в представянето на домакините вече имаше повече разнообразие и въображение.

В 61-ата минута Челси върна едно от попаденията, след като представящия се не на ниво до този момент Неманя Матич проби отлично отляво и намери във вратарското поле Диего Коща, който записа дежурния си гол.

Ориги можеше да сложи точка на спора в 81-ата минута, когато след центриране от левия фланг и рикошет в играч на Челси топката му дойде удобна за глава на метър от вратата. Белгиецът стреля, но сънародникът му показа невероятен рефлекс отрази, запазвайки интригата.

До края имаше интересни положения и пред двете врати, но резултатът остана непроменен. Така Юрген Клоп нанесе първа загуба на Антонио Конте като мениджър на Челси.