Нюкасъл нанесе първа загуба на Челси

В срещата с Нюкасъл за пръв път през този сезон играчите на Челси нямаха повод за радост след края.

Отборът на Челси записа първата си загуба през сезона в английската Висша лига. "Сините" допуснаха поражение от 2:1 при гостуването си на Нюкасъл в мач от 15-я кръг на Премиърлийг, с което сложиха край на впечатляващата си серия от 11 победи и три ремита до момента.

В герой за северняшкия тим се превърна Паси Демба Сисе, който влезе в игра като резерва в 53-та минута. Четири минути след като се появи на терена, Сисе вече бе прегрътките на своите съотборници, след като се разписа за 1:0. В 78-та минута отново той направи аванса на "свраките" два гола.

в 81-та минута Стивън Тейлър бе изгонен, като до края единственото, до което стигната играчите на Жозе Моуриньо, бе гол на Дидие Дрогба в 84-та минута.

Лондончани могат да съжаляват, че не измъкнаха повече от тази среща, след като през по-голямата част от мача бяха по-дейният отбор.

Така играчите на тима от Северен Лондон и лидер в класирането не успяха да поставят клубен рекорд от 24 поредни мача без загуба във Висшата лига.