ЦСКА се върна на пътя на победата

Футболистите на ЦСКА поздравяват капитана си Тодор Янчев, който откри резултата срещу Рапид (Виена) Снимка: Reuters

ЦСКА се наложи над австрийския Рапид (Виена) с 2:1 като гост в мач от Лига Европа и поднесе една от изненадите в четвъртия кръг от груповата фаза на турнира.

Трите точки, които спечелиха "червените" бяха първи за тях в досегашните им четири мача в група "L", като те все още имат теоретичен шанс за класиране въпреки неблагоприятното за тях равенство на лидера Порто с турския Бешикташ снощи.

Капитанът на "армейците" Тодор Янчев откри с далечен шут в 50-ата мин., но само шест по-късно домакините изравниха от дузпа чрез албанеца Салихи. Нови шест минути бяха нужни на ЦСКА, за да си върне преднината с гол на полузащитника Маркиньош, който е негов четвърти в последните три срещи на отбора.

Победата бе трета поред под ръководството на новия наставник Милен Радуканов след 4:2 срещу Миньор и 3:2 срещу Берое в българското първенство.

"Доволен съм от това, което стана днес. Искам да благодаря на футболистите за желанието, за себераздаването, за борбата. Така трябва да продължават напред. Казах им да се забавляват, да се радват от победата, която сме постигнали. Защото преди се случваше, че побеждаваме, а вътре пак няма настроение. Толкова смачкани бяха футболистите до тоя момент. Сега си отпуснаха душите и така трябва да бъде!", сподели треньорът на ЦСКА.

След мача много щастлив бе и президентът на клуба Димитър Борисов, който в ефира на Pro.bg потърси примирие с привържениците, които протестират срещу неговото ръководство... "Аз съм винаги бил с топло отношение към феновете. Искам да подам ръка на всички фенове, аз съм отворен към всички фенове на ЦСКА в България", заяви босът на "Титан".

"Доволен съм от Милен Радуканов, той остава до Нова година. Аз съм президентът на ЦСКА, това е. Аз продължавам да имам властта при всички решения", добави Борисов.

Следващият мач на "червените" в Лига Европа е на 7 декември в София срещу турския Бешикташ.

Рапид (Виена) - ЦСКА (София) 1:2

0:1 Янчев (50), 1:1 Салихи (56-д), 1:2 Маркиньош (64)

Рапид: Хейдл, Катцер (68-Гартлер), Нихиу (68-Тримел), Кавлак, Сома, Зонлайтнер, Дразан, Хейкинен - к, Салихи, Пехливан (83-Добер), Кайхан

ЦСКА: М'Боли, Минев, Галчев, Стоянов, Янчев - к, Акуаро, Тонев (90-Янев), Трифонов (88-Грило), Платини, Маркиньош, Нелсън (82-Делев)