Ливърпул на върха във Висшата лига

Дидро
05.10.2013, 19:13 (обновена 05.10.2013, 19:27)
Стъридж срещу Кристъл Палас

Даниел Стъридж вкара седмия си гол в 7 кръга от Висшата лига и Ливърпул е на върха.

Ливърпул излезе начело във Висшата лига поне до неделната вечер, след като удари с 3:1 Кристъл Палас у дома. "Червените" на Брендън Роджърс имат 16 точки и са лидери пред Арсенал с 15, който утре гостува на Уест Бромич в неделя.

Луис Суарес вкара за 1:0, после Даниел Стъридж направи 2:0 още до 17-ата минута на мача на "Анфийлд".

Английският нападател вече има 7 гола във Висшата лига за сезона и 9 във всички турнири.

Суарес е вкарал 3 в първите два мача, след като изтече наказанието му от 10 двубоя.

Третият гол добави Стивън Джерард от дузпа в края на първото полувреме, с което направи рекорд. Капитанът е вкарвал във всеки от 15-те сезона, в които играе за клуба.

При 3:0 Палас върна един гол, вкаран от Дуайт Гейл в края.

Манчестър Сити пречупи Евертън в атрактивен мач - 3:1. Гостите поведоха с поредното попадение на Ромелу Лукаку, но Сити отвърна с удари на Алваро Негредо и Серхио Агуеро (2).

Тимът на Мануел Пелегрини обаче загуби с контузия капитана Венсан Компани, излязъл още в 33-ата минута.

Нюкасъл изненада с 2:1 Кардиф навън с два гола на Лоик Реми.

Oще: 2013-2014  висша лига  даниел стъридж  кристъл палас  ливърпул  луис суарес