Манчестър С. взе задължителното от Уест Бромич

Агуеро вкара втория гол за Сити

Манчестър Сити победи с 3:1 Уест Бромич у дома и се доближи на точка зад втория Челси и на 6 зад лидера Ливърпул.

"Гражданите" са с мач по-малко от съперниците си за златото. Всичко по-интересно на "Етихад" се случи преди почивката.

Пабло Сабалета с глава откри за "гражданите" още във 2-та минута, а в 10-та резултатът вече бе 2:0 след гол на Серхио Агуеро с мощен удар от границата на наказателното поле.

В 15-та минута Греъм Дорънс върна интригата, след като завърши една перфектна контраатака за гостуващия тим, започнала след грешка на Пабло Сабалета.

Надеждите на Уест Бромич обаче бяха попарени десет минути преди края на полувремето, когато Мартин Демикелис отбеляза за 3:1.

Двайсетина минути преди края Давид Силва напусна терена с контузия, а гостите доиграха последните секунди с човек по-малко, след като Лиъм Риджуел получи травма, а Уест Бром бе изчерпал смените си.