За първи път в историята Полша би Германия

Аркадиуш Милищ изпреварва Матс Хумелс и Мануел Нойер и бележи с глава първия гол за поляците.
Голмайсторът (вдясно) подлуди стадиона във Варшава.
Резервата Себастиан Мила довърши германците в 89-ата минута.

Полша удари с 2:0 Германия за историята в мач от евроквалификациите. Аркадиуш Милик откри с глава в началото на второто полувреме, а в последните секунди Себастиан Мила довърши Бундестима с втори гол.

Успехът е сладък не само, защото идва срещу световния шампион. Поляците никога не бяха побеждавали Германия в 81 години на сблъсъци на футболния терен.

Резултатът във Варшава сложи край на серия от 18 поредни мача без загуба на немците. Те не бяха губили квалификация като гости от 16 години, а и във Варшава не изглеждаше, че ще паднат.

До 51-вата минута, в която Милик откри резултата за домакините, Германия имаше 64:36 процента аванс във владението на топката, а ударите бяха 15:1 за гостите (3:0 точни). С първия опит, уцелил рамката на вратата на Нойер, Полша откри.

"Страхотно удоволствие!", изригна разплаканият шеф на федерацията, легендарен Збигнев Бониек.

"Йоги, какво става с шампионите ни?", повтори въпроса си в. "Билд" към селекционера Йоаким Льов. За първи път питането се появи след 2:4 от Аржентина в контрола през септември.

Други резултати от евроквалификациите:

Ейре - Гибралтар 7:0, Шотландия - Грузия 1:0, Румъния - Унгария 1:1, Финландия - Гърция 1:1, Армения - Сърбия 1:1, Албания - Дания 1:1.