Пиронкова на четвъртфинал в Москва

В спор за място на полуфиналите българката ще срещне румънката Ирина-Камелия Бегу

Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на турнира "Kremlin Cup" в Москва с награден фонд $710,000. Първата ни ракета преодоля с лекота съпротивата на сръбкинята Александра Крунич (№109 в света) с 6-2 6-3 и си осигури 100 точки, които на този етап я връщат в Топ 40 на световната ранглиста, както и чек на стойност $18,460.

Добрите новини не спират дотук, след като стана ясна и следващата съперничка на Цвети. Това е румънката Ирина-Камелия Бегу, която изненадващо отстрани втората поставена Екатерина Макарова с 6-4 6-4. Пиронкова постигна две победи над румънката миналия сезон (в Хобарт на твърда настилка и в Хертогенбош на трева) без да загуби сет.

Първата част на мача с Крунич започна с пробив на сметката на сръбската тенисистка, но последва моментално изравняване на резултата, след като Крунич предаде гейма след две поредни двойни грешки. В четвъртия гейм Цвети отново взе подаването на съперничката с пет поредни точки при 40-0 в полза на сервиращата. Пиронкова използва инерцията и при 5-2 проби за трети път Крунич, затваряйки първия сет за половин час игра.

Втората част отново започна с пробив за Крунич, която обаче този път успя да го затвърди и поведе с 2-0. В шестия гейм сръбкинята направи поредната си порция грешки и Цветана върна пробива - 3-3, след което българката взе подаването си и поведе за първи път в сета. Веднага след това последва нов пробив за 5-3 и Пиронкова сервираше за мача. Пловдивчанката не трепна при собствения сервис гейм и спечели на 15 за крайното 6-2 6-3.