Вестник Marca: Пресилена втора дузпа за Реал | sportcafe.bg

Вестник Marca: Пресилена втора дузпа за Реал

Sportcafe.bg
02.10.2014, 11:04 (обновена 02.10.2014, 12:21)
кристиано роналдо

Дузпата за падането на Роналдо е била "пресилена" според анализатора на Marca

Бившият футболен рефер Андухар Оливер, който сега е анализатор на испанския ежедневник Marca е на мнение, че втората дузпа за Реал, свирена снощи в мача срещу Лудогорец е „пресилена".

Точно с тази дузпа Кристиано Роналдо изравни в 25 минута, а с гол на Карим Бензема 13 минути преди края Реал спечели гостуването си в София с 2:1.

„Факт е, че лекият контакт между защитника на Лудогорец и Роналдо не беше достатъчен, за да даде основание на съдията да свири дузпа", обясни Оливер.

Шотландският съдия свири дузпата след контакт на Козмин Моци с Роналдо в наказателното поле на Лудогорец, а видео повторенията показаха, че краката на двамата едва се докосват.

Преди това Роналдо не успя да вкара дузпа, свирена за фаул срещу Хавиер Ернандес - вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов спаси удара му. При втората дузпа Стоянов също усети посоката и се протегна за топката, но сантиметри не му достигнаха, за да я избие.

Oще: дузпа  кристиано роналдо  лудогорец  реал мадрид  шампионска лига