Ван Гаал е доволен от "най-добрия мач на Юнайтед"

Дейли Блинд донесе точка на Юнайтед с гол в 87-ата минута.
Стефан Сесиньон заби топката във вратата на Юнайтед в 8-ата минута - 1:0.
Маруан Фелаини изравнява в 48-ата с хубав удар.
Саидо Бераино завършва чудесно контраатака на УБА в 66-ата минута и прави резултата 2:1.

Манчестър Юнайтед остава без победа като гост за сезона, след като стигна само до 2:2 на терена на Уест Бромич. Холандецът Дейли Блинд изравни с хубав нисък удар 3 минути преди края, за да донесе точка на тима на Луис ван Гаал.

Мениджърът обаче бе доволен от играта на своя тим. "Това бе най-доброто ни представяне за сезона - каза Ван Гаал. - Играхме атакуващ и агресивен футбол. Допускаме грешки и подаряваме голове на съперника, което трябва да изчистим. Не мога да не съм доволен от играта."

Юнайтед игра в трета различна формация за сезона, след като този път Робин ван Перси бе сам на върха на атаката, зад него действаха Анхел ди Мария, Хуан Мата и Аднан Янузай, а в средата на терена - Андер Ерера и Дейли Блинд.

Домакините на два пъти повеждаха след убийствено точни удари на звездите им Стефан Сесиньон и Саидо Бераино. Юнайтед доминираше владеенето на топката, изпълни 11 корнера срещу 0 на Уест Бромич, но предпочиташе да завършва атаките основно с центрирания.

Скандален момент се разигра през второто полувреме, когато камерите уловиха директора Ед Уудуърд до почетния президент на клуба Боби Чарлтън. Шефът, който благослови трансфери за близо 200 милиона лири това лято, процеди: "Ти си шибани пари на вятъра" към някой от играчите, докато гледаше събитията на терена. Разбира се, не стана ясно за кого, тъй като камерата показваше ложата.

Юнайтед има 12 точки и е шести в класирането. След 8 кръга миналия сезон тимът, тогава воден от Дейвид Мойс, имаше с точка по-малко. В неделя Ван Гаал извежда "червените дяволи" у дома срещу лидера Челси, който е с 10 т. напред в класирането.