Младежите загубиха в Москва - 1:3 | sportcafe.bg

Младежите загубиха в Москва - 1:3

Дидро
10.09.2013, 17:58 (обновена 10.09.2013, 18:14)
русия - българия 3-1, европейска квалификация за младежи

Младежите записаха първа загуба, но битката в квалификациите ще е дълга и шансовете остават.

България допусна първа загуби в квалификационната си група за европейско първенство при младежите до 21 години.

Паднахме на "Химки Арена" в Москва от Русия с 1:3, след като в първите три мача българите бяха записали 2 победи и едно реми.

Мачът тръгна лошо - в 19-ата минута Ангел Грънчов от ЦСКА спря с нарушение откъсващ се руски нападател.

Дузпата изглеждаше грешно решение, като сякаш фаулът бе извън наказателното поле. Но - 11-метров удар и червен картон за бранителя ни.

Владимир Обухов (Спартак-Москва) реализира и изведе Русия напред - 1:0.

Българите обаче изравниха в последните секунди на първото полувреме чрез Александър Колев, бранител на белгийския Геел.

В състава играха общо четирима младоци, които играят извън родината - Димитър Евтимов (Нотингам), Колев, Радослав Кирилов (Карпи) и Едисон Йорданов (Борусия-Дортмунд).

С човек по-малко обаче, българите постепенно се оказаха неравностойни на силния съперник. Пак Обухов вкара за 2:1, а в края Константин Базелюк (ЦСКА-Москва) довърши нашите.

Русия е с 9 точки от 3 мача, България има 7 от 4 двубоя. Дания е с 6 точки, а останалите тимове в групата са Андора, Естония и Словения.

Следващият мач на младежите е домакинство на руснаците - на 11 октомври в Ловеч.

Oще: александър колев  българия  младежи  москва  русия