България рухна в края срещу Сърбия за Лигата на нациите

01.06.2018, 22:33 (обновена 01.06.2018, 23:05)
България

Българите бяха на крачка от победата

България загуби нещастно с 2:3 гейма (17:25, 25:23, 25:23, 21:25, 14:16) от Сърбия в четвъртия си мач от Волейболната лига на нациите.

Националите бяха на крачка от победата пред 7000 зрители в "Арена Армеец", но рухнаха в края на тайбрека, след като водеха с 14:12, и не успяха да запишат трети успех от началото на турнира.

Мачът протече драматично, а България загуби първия гейм, макар че влезе добре в мача. След силна серия сърбите поведоха с 22:13 и без проблеми затвориха гейма на 17.

Играчите на Пламен Константинов обаче взеха следващите две части и осъществиха обрат. Във втория гейм те изоставаха с 14:16 при второто техническо прекъсване, но при 23:23 стигнаха до две поредни точки и изравниха геймовете.

Впоследствие мачът продължи точка за точка в оспорван трети гейм. Българите излязоха напред за 24:22 и затвориха гейма при втория си сетбол.

В следващата част Сърбия поведе с 18:13 и макар че нашите намалиха преднината на съперника, загубиха гейма и двубоят стигна до тайбрек.

Там България започна силно и си спечели добра преднина от 10:5. Въпреки че сърбите не се предаваха до последно, атака на Валентин Братоев доведе резултата до 14:12 и "лъвовете" имаха два мачбола.

Сърбия обаче взе следващите три точки и накрая с ас на Лубурич затвори мача за драматичното 3:2 в своя полза.

Утре е следващият мач на националите от Лигата на нациите срещу Австралия, а ден по-късно излизаме срещу Русия.

БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 2:3 (17:25, 25:23, 25:23, 21:25, 14:16)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Николай Учиков, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро (Владислав Иванов-либеро, Валентин Братоев)

Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

СЪРБИЯ: Никола Йовович, Дражен Лубурич, Урош Ковачевич, Марко Ивович, Сречко Лисинац, Петер Кръзманович - Невен Майсторович-либеро (Иван Костич, Александър Околич)

Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ

Oще: арена армеец  българия  валентин братоев  волейбол  волейболна лига на нациите  гейм  геймове  лига на нациите  мачбол  пламен константинов  преднина  рухна  сърбия  тайбрек