Юнайтед удари Ливърпул на финала в Маями | sportcafe.bg

Юнайтед удари Ливърпул на финала в Маями

05.08.2014, 07:46 (обновена 05.08.2014, 08:01)
юнайтед печели турнира в маями 2014

Дарън Флетчър и Уейн Рууни с титлата в Маями

Манчестър Юнайтед спечели английската класика срещу Ливърпул с 3:1 на финала на турнира Интернешънъл чемпиънс трофи в Маями. По този начин "червените дяволи" взеха първи трофей под ръководството на новия си мениджър Луис вав Гаал.

Ливърпул се оттегли с преднина на почивката след попадение на Стивън Джерард от дузпа още в 14-та. Рахийм Стърлинг нахлу на скорост в наказателното поле на "червените дяволи" и бе спънат от Фил Джоунс, а съдията посочи бялата точка. Стивън Джерард не сбърка от бялата точка.

Юнайтед изравни в 55-та минута, когато Уейн Рууни получи чудесно центриране в наказателното поле и прати топката в обратния ъгъл за 1:1.

Само две минути по-късно Хуан Мата бе намерен пред наказателното поле и със силен удар се разписа за 2:1. Крайният резултат бе оформен в 88-та минута, когато се разписа Лингард.

Така Юнайтед грабна трофея в турнира и чек на стойност 1 милион долара.

Oще: висша лига  ливърпул  манчестър юнайтед  стивън джерард  уейн рууни