Барса с лека победа над Райо и нова суха мрежа | sportcafe.bg

Барса с лека победа над Райо и нова суха мрежа

05.10.2014, 09:45 (обновена 05.10.2014, 10:04)
барселона - сантос 8:0, меси, неймар

Меси и Неймар се разписаха при успеха над Райо

Меси и Неймар се разписаха в рамките на две минута за успеха с 2:0 на Барселона като гост на Райо Валекано в мач от 7-ия кръг на испанската Примера.

Каталунците все още не са допускали гол от началото на сезона и впечатляват с голова разлика от 19:0 и 19 точки на сметката си - с две повече от Валенсия, който удари с 3:1 шампиона Атлетико Мадрид.

Вратарят на Барса Клаудио Браво подобри рекорд в Ла Лига за най-много минути без допуснат гол.

Браво, който пристигна от Реал Сосиедад преди началото на първенството, вече 630 минути не е допускал попадение, подобрявайки стария рекорд от 560 минути без гол на някогашния страж на Барселона и Сосиедад Педро Мария Артола, поставен през сезон 1977/1978 година.

Меси откри резултата в 35-та минута, след като овладя топката след дълга топка от Жерард Пике, излезе сам срещу вратаря и се разписа.

Бразилецът Неймар покачи на 2:0 само минута по-късно след отлична комбинация с младока Мунир Ел Хадади.

В 60-та минута централният защитник на Райо Морсильо получи втори жълт картон, а в последните секунди бе изгонен и Хавиер Акино Кармона.

Oще: барселона  примера дивисион  райо валекано