Нова глътка въздух за Арсенал - върна се в топ 4

16.04.2014, 08:11 (обновена 16.04.2014, 08:24)
жиру - радост - 2013

Жиру отбеляза важен гол след почивката

Арсенал спечели лондонското дерби с Уест Хем у дома и си върна мястото в топ 4 на Висшата лига. Лондончани са с 67 точки срещу 66 на Евертън, но и мач по-малко на сметката на тима от Ливърпул.

Арсен Венгер и отборът му изживяха неприятен момент в края на първото полувреме след гол на Матю Джарвис в 40-та минута. Арсенал обаче успя да реагира преди почивката и Лукас Подолски изравни в 44-та.

През второто полувреме Оливие Жиру и отново Подолски оформиха крайното 3:1. Арсенал беше в серия от 4 мача без победа във Висшата лига след две равенства и две поражения.

Надеждата за първи трофей от 2005 г. насам обаче е жива, след като "топчиите" се класираха за финала на турнира ФА Къп след драматична победа с дузпи над Уигън. Съперник на "Уембли" ще бъде Хъл Сити.

Oще: арсенал  висша лига  уест хем