Венгер: Трябва да си вземем поука

Арсенал продължава да е лидер. Снимка: ESPN Soccernet
Арсенал продължава да е лидер.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер призна, че отборът му е бил твърде нервен в двубоя срещу Манчестър Юнайтед. Лондончани отстъпиха с 0:1 на "Олд Трафорд", но остават на първа позиция с 2 точки пред Ливърпул.

"В такъв голям мач, един гол прави разликата," заяви французинът.

"През първото полувреме бяхме прекалено нервни, прибързвахме твърде много. През второто полувреме играхме по-съсредоточено и имахме подем. Показахме обичайната си игра и бяхме много близо до гол", продължи Венгер.

"Сега ще си вземем поуките и ще се върнем по-силни. Футболистите ми показаха желание, сърце, може би малко дори прекалено през първото полувреме. Равенството щеше да е по-справедливият резултат

По принцип сме доста добри при статични положения. Затова се изненадах, че ни вкараха на близката греда. Томас Вермаелен се справи отлично през целия мач", завърши Венгер.