Тити пусна петима чужденци, преиграват мача

Дидро
01.03.2014, 07:13 (обновена 01.03.2014, 07:21)
константин папазов, треньор на българия

Тити Папазов сбърка сериозно и пусна петима чужденци едновременно на игрището, за което Левски не получи техническо нарушение.

Невероятна грешка на треньора на баскетболния Левски Константин Папазов-Тити доведе до преиграване на мача Левски - Рилски спортист, полуфинал за Купата на България.

"Сините" спечелиха със 76:71 мача в зала "Универсиада", но в един момент в края на двубоя на игрището за тях бяха петима чужденци, което не е забранено от правилника.

Вместо техническо нарушение за Рилски спортист и топка за тях, съдиите оставиха Левски да е с топката.

Контестацията на отбора от Самоков бе успешна и двубоят ще се преиграе в събота, а победителят в него ще има само ден за почивка преди финала с Черно море, победил със 103:91 Балкан в другия полуфинал.

"Дадоха ни по-малко време за почивка от съперника, забавиха старта с 10 минути да влязат феновете на Левски, а накрая и тази съдийска грешка", оплака се Росен Барчовски, треньорът на Рилски спортист.

Папазов се оправда, че правилниците били сменени сравнително скоро (всъщност това е правило от 2007 г.) и отрече, че е трябвало да има служебна загуба за Левски.

Oще: баскетбол  константин папазов  купа на българия  левски  рилски спортист