Супердерби на четвъртфиналите на Копа Америка

Диего Форлан и Уругвай ще имат тежък съперник още на четвъртфиналите на Копа Америка - Аржентина Снимка: Getty Images

Амбициите на Аржентина да спечели тазгодишното издание на Копа Америка, на което тимът е домакин ще бъдат поставени на изпитание още в четвъртфиналите на надпреварата. Схемата на турнира отреди още в първия кръг на директните елиминации "албиселесте" да срещне друг от фаворитите за трофея - Уругвай.

Късно снощи "урусите" водени от Луис Суарес и Диего Форлан победиха с 1:0 Мексико и си гарантираха участие в следващата фаза. Четвъртите от световното първенство в ЮАР събраха общо пет точки след две равенства и една победа. Така тимът зае второ място в групата си и ще се изправи срещу втория от група А - Аржентина.

Единственото попадение за Уругвай снощи отбеляза Алваро Перейра в 15-ата минута. Защитникът на Порто се оказа най-съобразителен след удар на Диего Форлан от фаул и недобра намеса на вратаря Луис Ернесто Мичел. Самият Форлан направи серия от пропуски, удари и греда. Гол на Рафаел Маркес отбеляза гол във вратата на Уругвай, но той бе отменен заради засада.

В другия мач от групата Чили спечели с 1:0 срещу Перу. Единственото попадение вкара в края на срещата Андре Мартин Карийо от Перу, който се разписа в собствената си врата

Така Чили зае първото място в групата със 7 точки. На четвъртфиналите тимът ще срещне втория от група В, който може да бъде и Бразилия. За фазата на директните елиминации се класира и Перу, който събра 4 точки и изпревари другия кандидат за място в топ 8 - Коста Рика.

Последните участници ще станат ясни тази вечер след двубоите Парагвай - Венесуела и Бразилия - Еквадор.