90 минути за Бербатов, но Монако не успя - 1:1

Монако и Бербатов този път не победиха - 1:1. Снимка: Getty Images
Монако и Бербатов този път не победиха - 1:1.

Димитър Бербатов този път не успя да сътвори геройства и Монако не победи Лил - 1:1 у дома. Българинът бе титуляр и игра 90 минути, но така и не намери път към вратата на коравите гости.

Монако поведе още в 4-ата минута с гол на Мунир Обади. Лил обаче отвърна на удара в края на полувремето, когато се разписа Дивок Ориги.

Монако бе по-близо до успеха, но удари на Бербатов и Жермен не уцелиха. Българският нападател не успя с глава в последните минути след центриране на Хамес Родригес.

Така Монако се прощава и с минималните си шансове за титла - разликата от лидера ХСЖ вече е 10 точки при 8 оставащи кръга.

Третият Лил пък остава на 9 точки зад тима на Бербатов.