Страхотна България разби Иран в "Арена Армеец"

Тази вечер победата беше задължителна и България отговори на предизвикателството с много силна игра

България започна по най-добрия начин втората фаза от домакинското Световно първенство и разби с 3:0 Иран в столичната "Арена Армеец".

Така с 25:19, 28:26 и 26:24 взехме реванш за загубата от същия съперник преди няколко дни във Варна в първата групова фаза и излязохме на втората позиция в група G.

В самото начало българските национали започнаха много силно и направиха пет поредни точки, а до края на гейма не изпуснаха добрата си преднина. Сервисът и блокадата работеха добре и техническите прекъсвания дойдоха при 8:2 и 16:10, за да се стигне до гейм за България с 25:19.

Втората част започна далеч по-трудно и Иран бързо дръпна с 5:1. Нашите реагираха веднага и започнаха да намаляват разликата, която вече беше само точка при 9:10, а на второто техническо прекъсване взехме водачеството с 16:15.

Иран направи важни точки, за да си осигури два геймбола при 24:22, но България ги отрази, за което допринесе страхотно включилият се Виктор Йосифов. При 27:26 Тодор Скримов направи ас, за да донесе успеха във втория гейм.

Следващата част тръгна точка за точка и никой от двата тима не успяваше да вземе трайно предимство.

Към края благодарение на страхотна серия от сервис на Тодор Скримов поведохме с 24:20. Иранците обаче отразиха четири поредни мачбола и изравниха резултата. После България поведе отново и с блокаут на Валентин Братоев приключи победно мача.

Така "лъвовете" запазват шансове за класиране във финалната шестица на Световното първенство. Утре вечер излизаме в решителен мач срещу САЩ.