29.08.2015, 17:19 (обновена 29.08.2015, 17:21)
Юсейн Болт, лека атлетика, световно първенство

Снимка: © Getty images

С представянето си в Пекин Болт разсея всички съмнения кой е спринтьор номер 1 на планетата

Юсейн Болт завърши подобаващо участието си на Световното първенство по лека атлетика в Пекин.

Светкавицата спечели третия си златен медал на първенството, след като изведе щафетата на Ямайка до титлата на 4 x 100 м с изключително бягане на последен пост. Ямайците в състав Неста Картър, Асафа Пауъл, Никел Ашмийд и Юсейн Болт взеха дистанцията за 37.36 сек, което е най-добър резултат в света за сезона.

С днешния успех Болт завоюва трети златен медал от Световното първенство по лека атлетика в Пекин, след индивидуалните титли на 100 и 200 метра и общо 11-и от участията си на световни шампионати.

Голямо разочарование на щафетата претърпяха американците. Трейвън Бромел, Джъстин Гатлин, Тайсън Гей и Майк Роджърс финишираха втори, но впоследствие бяха дисквалифицирани заради предаване на щафетата извън зоната между трети и четвърти пост - Гей и Роджърс.

Голямата изненада във финала поднесоха китайците, които завършиха трети и след дисквилификацията на американците грабнаха сребърните медали. Юксю Мо, Жение Кси, Бингтиан Су и Пиенмън Жан направиха много добро предаване между зоните и се поздравиха с второто място с 38.01 сек.

Най-щастливи от дисквалификацията на американците бяха канадците, които се наредиха четвърти с 38.13 сек, но в крайна сметка взеха бронзовите отличия. Канадците бягаха в състав Аарън Браун, Андре де Грас, Брендън Родни и Джъстин Уорнър.

Oще: 100 мерта  4x100  американци  дисквалификация  златен медал  лека атлетика  пекин  световно първенство  спринт  спринтьор  титла  юсейн болт  ямайка