Мишел доминираше през цялото време
Свали ВанЗант на земята...
Веднъж там, Пейдж нямаше шансове и Джон Макарти прекрати мача
Победа за Уотърсън след 3:21 минути още в първия рунд!
Мики Гол продължи да доказва качествата си, справяйки се със Сейдж Норткът във втория рунд
Калифорнийското хлапе сложи край на кариерата си пред родна публика с победа

Мейнивентът на UFC on Fox 22 между Мишел Уотърсън и Пейдж ВанЗант оправда всички очаквания. Двубоят продължи по-малко от четири минути, след което ръката на Уотърсън бе вдигната.

Мишел бе по-активният боец, нанесе няколко добри удара, въпреки че ВанЗант пробва да отговори с няколко добри колена. Уотърсън изчака момента си и с един перфектен десен свали Пейдж на земята.

Веднъж долу, Уотърсън имаше абсолютна доминация. Качи се на гърба на противничката си, прокара ръката под брадичката и Джон Макарти прекрати мача след 3:21 минути още в първия рунд.

„Дъщеря ми ми каза, че ще бъда любимият й боец, ако победя тази вечер, затова трябваше да го направя”, каза 30-годишната Уотърсън, която се завърна в октагона след 17-месечно отсъствие.

След успеха Мишел вече има рекорд от 14-4 и се изкачва, като е под №11 в категория „сламка”, докато това бе второ поражение в последните три мача за Пейдж ВанЗант (7-3).

В ко-мейнивентът един от големите любимци на американската публика – Сейд Норткът – загуби от Мики Гол. Това бе трета поредна победа за Гол, който само загатна за качествата си при победата си над Си Ем Пънк през септември.

1:40 минути преди края на втория рунд Гол повали Норткът и го принуди да се откаже.

В друг мач от основната карта Алън Джубън победи Майк Пери след единодушно съдийско решение.

Феновете в Сакраменто пък станаха свидетели на последния двубой на една от легендите на UFC. Юрая Фейбър сложи край на кариерата си пред родна публика след победа над Брад Пикет със съдийско решение.

„Обичам това, което правя. Няма нищо друго подобно на света, на съм готов за следващата стъпка от живота си и да правя още по-големи неща”, сподели Калифорнийското хлапе след последния си мач.

37-годишният Фейбър е бивш шампион в категория „перо” на WEC и многогодишен претендент за титлата в бентъмуейт категорията на UFC, до която така и не стигна.