Гара Дембеле с нови два гола

Френската голова машина на Левски вече има 16 попадения в първенството и още 10 в Лига Европа и за Купата Снимка: БГНЕС

Левски победи Монтана с 3:0 като гост в последния си мач от "А" група за годината, а голмайсторът на "сините" Гара Дембеле отбеляза нови две попадения.

Столичани поведоха през първото полувреме чрез гол с глава на Даниел Младенов, дошъл след груба грешка на защитника Станислав Жеков, който подари топката на Жоазиньо и той центрира към нападателя.

Два нови подаръка - този път от страна на вратаря на Монтана Христо Иванов, позволиха на Дембеле да увеличи сметката си в първенството на 16 попадения. Първо Иванов позволи на френския стрелец да го надскочи в малкото наказателно поле, а след това изпусна топката след негов шут.

Като цяло, домакините играха нелошо в мача и имаха своите възможности за гол.

Вратарят Божидар Митрев, който излезе като титуляр в отсъствието на настиналия Кирил Акалски, обаче не остави шансове за тях и даде заявка за стартовия състав в срещата с Гент от Лига Европа идната седмица.

"Сините" дадоха още една жертва преди ключовото си гостуване в Белгия - след контузиите на Дарко Тасевски и Христо Йовов. Александър Александров влезе в игра през второто полувреме на мястото на Владимир Гаджев и активизира играта на отбора, но 20 минути по-късно получи разтежение, за което утре ще стане ясно колко е сериозно и дали ще му попречи да играе в сряда.