Пиронкова стартира с победа в София

Пиронкова стартира с победа на турнира в София Снимка: Getty images
Пиронкова стартира с победа на турнира в София

Първата ракета на България Цветана Пиронкова стартира участието си в „Турнира на шампионките" вчера с трудна победа срещу Цзе Чжън (Китай) с 2:6, 6:4 и 7:6 (4), мач продължил два часа и 42 минути.

Пиронкова загуби първия сет за малко повече от половин час, но във втория реализира третата си възможност да пробив в подаването на китайката - за 3:2 гейма, а след това допусна изравняване за 4:4. Все пак, Пиронкова проби следващото подаване на Чжън, поведе 5:4, взе си сервиса и изравни сетовете.

В третата част Пиронкова поведе с 3:0 гейма, но китайката успя да се върне в мача и стигна до 5:5, а после и до 6:6 гейма, а в тайбрека, българката спечели със 7:4 точки.

След мача Пиронкова не успя да сдържи сълзите си докато благодареше на публиката за подкрепата от трибуните по време на мача.

Днес е вторият мач на Цвети от група „Средец", срещу рускинята Мария Кириленко. Преди тях ще играят №2 в схемата Надя Петрова и Цзе Чжън.