Карлос Тевес се завърна с асистенция, а мениджърът Роберто Манчини показа, че конфликтът между двамата е забравен Снимка: Getty Images
Кени Далглиш бе като гръмнат след поражението от Куинс Парк Рейнджърс Снимка: Getty Images
Кени Далглиш бе като гръмнат след поражението от Куинс Парк Рейнджърс

Манчестър Сити постигна жизнено важни три точки в борбата за титлата в Англия след обрат срещу Челси.

"Гражданите" изоставаха в резултата на своя "Етихад Стейдиъм", след като в 60-ата минута Гари Кейхил откри за гостите от Лондон, но дузпа, реализирана от голмайстора на отбора Гари Кейхил, и попадение на Самир Насри в 86-ата мин. доведоха до крайното 2:1.

Така Сити удържа изоставането си от градския съперник Манчестър Юнайтед на върха в класирането на само една точка.

Любопитно е, че асистенцията за победния гол на Насри бе дело на аржентинеца Карлос Тевес, който се завърна в игра за пръв път от месец септември, когато бе изваден от отбора от мениджъра Роберто Манчини заради отказа си да влезе като смяна в двубой с Байерн от Шампионската лига.

Италианецът не пропусна да похвали нападателя за неговото включване като резерва през втората част, с което показа, че конфликтът между двамата е забравен.

"Щастлив съм, защото той се справи добре - не е във форма, не е 100% готов, но е отличен футболист, който знае как да играе", коментира Манчини.

"Мисля, че заслужавахме да спечелим този мач, защото имахме три положения за гол още в първите 20 минути. Те не заслужаваха да открият резултата и ние искахме победата и стигнахме до нея. Мисля, че отново сме на прав път", каза още специалистът.

Още по-впечатляващ обрат се получи вчера на стадион "Лофтъс Роуд" в Лондон, където Куинс Парк стигна до победа с 3:2 срещу Ливърпул, след като изоставаше с два гола.

Всички попадения в срещата дойдоха през втората част, а наставникът на гостите Кени Далглиш бе шокиран от допуснатия обрат... "Започнахме фантастично. През повечето време контролирахме играта, движехме се добре, подавахме си. Отбелязахме два гола, които можеха да са и четири-пет. През второто полувреме поведохме, но след това получихме цели три от нищото. Наистина нямам обяснение. Трудно е да приемеш такава развръзка, след като преди това играхме наистина добре", заяви шотландецът.

Междувременно Арсенал изпревари Тотнъм на третото място в таблицата след четвъртата си поредна победа - с 1:0 Евертън като гост. Отново решителното попадение отбеляза белгийският защитник Томас Вермален, с чийто гол отборът спечели срещу Нюкасъл в предишния си мач.

Изкачването на "артилеристите" в класирането стана възможно, след като вечният им враг Тотнъм допусна реми 1:1 у дома със Стоук Сити. "Шпорите" бяха много близо и до загуба, тъй като Рафаел ван дер Ваарт изравни чак в 90-ата минута.