"Ел Класико" е факт, а Интер - детрониран

Гарет Бейл и компания напускат Шампионската лига с високо вдигната глава, въпреки че я сведоха пред Реал Снимка: Getty Images

Реал (Мадрид) и Шалке 04 очаквано се класираха за предпоследната фаза на Шампионската лига, елиминирайки съответно Тотнъм и Интер след победи и в реваншите.

"Белия балет" се наложи с 1:0 на "Уайт Харт Лейн" и оформи титаничната полуфинална двойка с кръвния съперник Барселона.

Тимът на Хари Реднап обаче стартира доста амбициозно срещата с множество атаки към вратата на Икер Касияс.

Италианският рефер Никола Рицоли опъна нервите на феновете на "шпорите", като в две от ситуациите в самото начало не отсъди дузпи, а имаше основание за такива.

Това изнерви домакините и малко по малко започнаха да губят надеждите си за чудо, а това бе използвано от Реал.

В началото на второто полувреме Роналдо пое топката в централната част на терена и реши да стреля от повече от 30 метра.

Гомеш обаче подцени ситуацията и изби топката по начин, който я прати в собствената му врата.

Интер сдаде трофея на "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен, отстъпвайки за втори път от Шалке 04, но вече с далеч по-достойното 1:2.

Неостаряващият Раул продължи да чупи собствения си рекорд по най-много отбелязани попадения в Европа, разписвайки се за 72-и път.

Това се случи в самия край на първото полувреме, когато бе изведен от Хурадо сам срещу Сезар, преодоля го и вкара топката в празната врата.

"Нерадзурите" стигнаха до изравняване на резултата в 49-ата минута благодарение на Тиаго Мота, възползвал се от суматоха в отбраната на "кралско-сините" при едно центриране от ъглов удар.

Малко след това Хьоведес вкара, но попадението му бе отменено поради съмнителна засада.

Все пак същият стигна до гол девет минути преди края, когато изкочи очи в очи със Сезар и с мощен плътен удар прати топката в близкия му ъгъл.

Така полуфиналните двойки в най-силния европейски турнир са Шалке 04 - Манчестър Юнайтед и Реал - Барселона. Първите мачове са на 26/27 април, а реваншите - на 3/4 май.

Финалът на "Уембли" пък е насрочен за 28 май.