Огън, бой и нерви, Ривер би Бока и е на финал

Нападателят на Ривер Плейт Теофило Гутиерес триумфира след края на нервния мач.

Ривер Плейт удари Бока Хуниорс с 1:0 в реванша от полуфиналите на Копа Судамерикана и е на финал. Първият мач завърши 0:0 на стадиона на Бока, като и в двата двубоя не се допусна да има гостуващи агитки.

Реваншът бе класическо дерби от това съперничество, което пък е получило през годините признанието да бъде наречено Суперкласико.

Излизането на отборите бе като битка от Междузвездни войни, с толкова светлинни ефекти и гърмежи. От трибуните падаха ленти, конфети и червено-бели балони.

В 50-ата секунда Бока получи дузпа, а в протестите минаха 3 минути до изпълнението и.

Емануел Гиглиоти, деветката на гостите, стреля в обсега на вратаря на Ривер Марсело Бароверо, който спаси.

В следващите 10 минути Бока натисна и имаше още 2 положения, спасени от Бароверо.
Но в 16-ата минута стадион "Монументал" полудя - Леонардо Пискуличи засече топката в ъгъла на вратата на гостите и Ривер поведе.

До около 70-ата минута на терена властваше футболът, като домакините контраатакуваха, а Бока опитваше натиск за скъпоценния изравнителен гол.

В последните 20 минути настанаха ритане и нерви, а в добавеното време капитанът на Бока Даниел Диас изрита без топка Теофило Гутиерес и бе изгонен.

След края стадионът потъна в дим, огън, фойерверки и заря, както бе и преди началото. На терена нахлуха и стотина фена, с което ескалира напрежението около играчите на Бока. Федерико Карисо и Хуан Форлин се сбиха със запалянковци и се наложи да се намесва полиция.

На финала, който пак е в два мача, Ривер ще срещне колумбийския Атлетико Насионал, отстранил след дузпи бразилския Сао Пауло. Мачовете ще са през декември, като точните дати ще бъдат определени днес, както и домакинствата.