Калин Бенчев спечели ралиспринт "Твърдица 2015"

Калин Бенчев и Алекс Спиров спечелиха открития ралиспринт на сняг "Твърдица 2015"

Калин Бенчев и Александър Спиров (Дунев Рейсинг, Subaru Impreza) спечелиха открития ралиспринт „Твърдица 2015" - първото състезание от скоростните автомобилни дисциплини за сезон 2015.

Екипажите караха три минавания на етапа „Чумерна" над Твърдица, чийто маршрут на два пъти беше променян - стартът и финалът бяха преместени по-нагоре в планината, за да могат да карат екипажите на сняг. Дължината на отсечката пък беше намалена от 7 на малко под 6 километра.

Бенчев и Спиров взеха и трите минавания на етапа, като започнаха с време 4.06 минути, после подобриха времето си с 3 секунди, а на третото минаване с още 16 секунди.

Втори завърши вторият екипаж на Дунев Рейсинг в това състезание - Георги Янков/Христо Христов (Subaru Impreza), а третото място заеха Антон Титов и Венцислав Мирчев (Citroen DS3).

Бенчев и Спиров постигнаха време 11.58,34 минути, Янков завърши с 12.38,25 минути, а Титов - с 12.46,46 минути.

„Карахме три отсечки, но все едно карахме в три различни състезания - заяви след финала победителят Калин Бенчев. - Снегът се топеше много бързо, за третото минаване вече се беше стопил, а сутринта имаше всичко - сняг, киша, чист асфалт, много бързи и неравни участъци.

„За щастие само веднъж закачихме една голяма снежна преспа, през останалото време нямахме никакви проблеми. Надявам се, че на публиката им е харесало състезанието, въпреки че не се събраха много коли.

„Стартирахме тук, за да направим тест на колата, да проверим някои настройки, как сме се сработили с навигатора, изобщо сериозна проверка. Видяхме си някои грешки, които ще оправим за сезона.

„Радвам се за второто място на Георги Янков, защото ние сме му подготвяли колата, значи сме се справили добре."

Ралиспринт „Твърдица 2015" ще остане в историята като първото състезание в новата история на българския автомобилен спорт, организаторът на което не осигури и един знак информация за хода на състезанието, времена, класиране, кой се движи по етапите и т.н.

Днес сутринта стартираха 14 екапижа, а завършиха 13 след отпадането на Стефан Панчугов/Милен Узунов с Honda Civic.