Григор Димитров стигна втори кръг в Париж

Григор Димитров вече е във втория кръг на "Ролан Гарос" Снимка: AFP
Григор Димитров вече е във втория кръг на "Ролан Гарос"

Григор Димитров се класира за втория кръг на Откритото първенство на Франция след само 58 минути игра срещу колумбиеца Алехандро Фая. Най-добрият български тенисист спечели първия сет с 6:4, а при 1:0 гейма за Григор във втория Фая, който е №74 в света се отказа.

Първият сет вървеше гейм за гейм до 4:4, след което обаче Григор проби съперника си и му измъкна първата част на мача.

Във втория кръг Димитрор ще срещне победителя от сблъсъка между Алекс Кузнецов и 19-годишния Алекс Пуйе, който участва с „уайлд кард". Кузнецов е №171 в света, а Пуйе все още извън Топ 300 в мъжкия тенис.