Дидие Дрогба не се е карал с треньора на Кот д`Ивоар Сабри Ламуши | sportcafe.bg

Дидро
15.06.2014, 16:01 (обновена 15.06.2014, 16:19)
Жервиньо и Дрогба, Кот д`Ивоар - Япония

Дрогба и Жервиньо лудеят след победния гол във вратата на японците.

Дидие Дрогба отрече за скандал с треньора на Кот д'Ивоар Сабри Ламуши, който го остави на скамейката за първия мач от световното на тима. 36-годишният лидер и легенда на африканската страна влезе едва в 62-рата минута на двубоя с Япония при резултат 0:1 за съперника.

След 6 минути Кот д'Ивоар водеше с 2:1 с голове на Вилфред Бони и Жервиньо, а влиянието на Дрогба върху мача бе страхотно.

"Той промени всичко - призна Сабри Ламуши. - На терена настана съвсем друга игра, а Дидие е голям шампион."

"Разочароващо бе да съм резерва - каза откровено Дрогба. - Но единственото, което има значение е, че спечелихме. Треньорът е решил, че други заслужават да са титуляри и аз уважавам това. Усещането след края бе страхотно."

За играч на мача бе избран халфът на Милан Кейсуке Хонда, който вкара за японците още в 16-ата минута.

В групата Кот д'Ивоар и Колумбия имат по 3 точки, а Гърция и Япония са с 0 след загубите им в събота.

Oще: бразилия 2014  дидие дрогба  кот д`ивоар  мондиал  сабри ламуши  япония