Босна напуска световното след 2 съдийски гафа

Джеко стреля с глава, но отново не успява в мача с Нигерия. Асът на Босна вкара 10 гола в квалификациите и класира тима на световното, но в Бразилия не му върви.
Питър Одемвинге (в зелен екип) бележи победния гол за Нигерия...
...А секунда по-рано Еменике е фаулирал Спахич, за да подаде головата асистенция на Одемвинге.

Нигерия повали Босна и Херцеговина с 1:0 в голям мач с много голови положения, помрачен от 2 груби съдийски грешки. Цялата комбинация от фактори и резултата означават, че дебютантът на световното от бивша Югославия напуска сцената. На Босна и се струпаха две загуби след 1:2 от Аржентина.

И ако тогава решителен бе геният на Меси, сега се намесиха други обстоятелства. Пред очите на Сеп Блатер реферите през първото полувреме ощетиха два пъти босненците, които протестираха бурно.

Нигерия започна по-добре мача и в първите минути вихрено търсеше гола. Босна отвърна на удара и стана чудесен сблъсък - в края ударите бяха 20 на 18 за африканците, 13-10 точни. Мач като за световно.

Той бе решен в 29-ата минута, когато Питър Одемвинге вкара единствения гол отблизо. Той получи чудесна топка отдясно от Емануел Еменике, който обаче очевидно извърши нарушение преди това срещу капитана на Босна Емир Спахич.

Протестите бяха сериозни, още повече, защото 8 минути преди гола бе отменено редовно попадение на европейците. Миралем Пянич пусна страхотен пас зад защитата и Един Джеко реализира. Повторенията показаха, че нападателят е покрит и въобще не е в засада, каквато бе маркирана.

Джеко пропусна още 3 добри положения, а в края удари и греда. И Босна отпадна...
Нигерия е с 4 точки и има нужда от точка срещу Аржентина, за да е сигурна за осминафинал. Или Иран да не победи Босна в другия мач, което така или иначе изглежда доста съмнително.