Българите с победи на старта на Премиършип | sportcafe.bg

Българите с победи на старта на Премиършип

17.08.2013, 19:11 (обновена 17.08.2013, 19:25)
димитър бербатов, 2013-2014

Бербатов игра силно за Фулъм.

Димитър Бербатов игра цял мач за Фулъм, а Александър Тонев остана на резервната скамейка за Астън Вила в първия кръг на Висшата лига на Англия.

Отборите на българите записаха победи като гости, като особено впечатляващ бе успехът на Вила, който надделя с 3:1 над Арсенал в Лондон.

Фулъм си тръгна с 1:0 като гост на Съндърланд, а Бербатов бе диригентът най-вече в центъра на терена. Българинът често помагаше на съотборниците си в  дефанзивен план и спечели доста единоборства.

Единственото попадение за "котиджърс" отбеляза халфът Пайтим Касами в 52-ата минута, когато се разписа след страхотен удар с глава след центриране от корнер.

Домакините бяха по-активният отбор в големи периоди на мача, но не успяха да зарадват темпераментния си мениджър Паоло ди Канио.

Александър Тонев остана на резервната скамейка при неочаквания успех на Астън Вила с 3:1 като гост на Арсенал.

"Артилеристите" поведоха, но допуснаха пълен обрат. Оливие Жиру бе точен за столичани още в 6-ата минута, но след това Кристиан Бентеке на два пъти, единият от дузпа, и Антонио Луна разочароваха зрителите на "Емиратс".

По-рано Ливърпул откри сезона с инфарктно 1:0 над неудобния си съперник Стоук Сити на "Анфийлд".

Въпреки че "червените" създадоха безброй положения пред вратата на гостите, "грънчарите" можеха да си тръгнат с точката, след като получиха право да изпълнят дузпа в 89-ата минута, която обаче пропиляха.

Единствено Даниел Стъридж успя да се разпише в напечения мач. Победният гол падна в 37-ата минута. Младият нападател отбеляза след плътен удар от границата на наказателното поле, който мина между краката на Робърт Хут и влетя в мрежата на Асмир Бегович.

Две минути преди края на редовното време Даниел Агер действа несигурно при едно центриране в наказателното поле и отклони топката с ръка.

Джонатан Уолтърс застана на точката, но вратарят Симон Миноле изживя звездния си миг още в първия си мач от Висшата лига като футболист на Ливърпул и отрази удара му.