Юнайтед се спаси във Фърги тайм - 1:1 с Челси

Робин ван Перси вкарва с мощен шут отблизо изравнителния гол в добавеното време.
Дрогба даде аванс на гостите с гол с глава в негов марков стил.
Жозе Моуриньо и Райън Гигс дават инструкции по време на мача.

Манчестър Юнайтед спаси точката - 1:1 у дома с Челси, като късен гол на Робин ван Перси взриви "Олд Трафорд". Холандецът заби отблизо избитата от вратаря на гостите Тибо Куртоа топка.

Голът дойде в ситуация, която изглеждаше безнадеждна. Челси водеше и диктуваше събитията на терена, след като Дидие Дрогба с глава припомни велик гол от финала в Шампионската лига през 2012-а срещу Байерн. Легендарният нападател скочи на близката греда след корнер и плъзна топката във вратата.

Челси изпусна шанс да увеличи аванса си пред втория Саутхемптън на цели 6 точки. Сега лидерът има 23 точки, а Юнайтед е на осмо място с 13.

Домакините имаха първото положение в мача, но Ван Перси изпусна сам срещу Куртоа. Вратарят спаси блестящо, точно както минути по-късно го направи и колегата му Давид де Хея, отразил удар отблизо на Дрогба.

Второто полувреме бе за Челси. Първо Еден Азар слаломира и излезе сам срещу Де Хея, който отново спаси блестящо. После Дрогба вкара, а в минутите след това Юнайтед бе в нокдаун. Бранислав Иванович изпусна да реши мача, стрелайки встрани от вратата.

Сърбинът бе изгонен за втори жълт картон в третата минута на добавеното време, а от прекия свободен удар Маруан Фелаини стреля с глава, Куртоа изби и Ван Перси взриви Театъра на мечтите. Така, както се е случвало толкова пъти в добавеното време на този стадион по времето на сър Алекс Фъргюсън. Заради многото попадения на неговия тим след 90-ата минута се роди и лафът Фърги тайм - времето на Фъргюсън.

Така учителят Луис ван Гаал и ученикът Жозе Моуриньо не се победиха. Специалния  и отборът му са лидери и са изпуснали само 4 точки в 9 кръга. И те бяха с ремита на терените на Манчестър Сити и Юнайтед, като и в двата случая Челси водеше до последните секунди.