Сити и Челси с рутинни победи | sportcafe.bg

13.12.2014, 18:48 (обновена 13.12.2014, 19:01)

1 от 2 снимки Назад Напред

челси гол

Диего Коща вкара поредното си попадение за Челси при успеха над Хъл Сити

Без изненади в крайния резултат преминаха мачовете на първия и втория отбор във временното подреждане на английската Висша лига.

Челси се справи без особен проблем с гостуващия Хъл Сити с 2:0, като головете реализираха Еден Азар в началото на срещата и Диего Коща 10-тина минути преди края й. Малко преди попадението на натурализирания испански нападател "тигрите" останаха с човек по-малко, след като Том Хъдълстоун бе изгонен с директен червен картон.

Срещата ще се запомни преди всичко с появата на Петър Чех в титулярния състав. Чешкият ветеран не бе попадал в стартовата единадесеторка от началото на сезона, като във всички мачове до сега бе резерва на белгийския страж Тибо Куртоа.

Основният конкурент на Челси за титлата през този сезон - Манчестър Сити, също не пропусна да вземе трите точки при гостуването си на Лестър Сити. Попадението за "гражданите" отбеляза Франк Лампард пет минути преди почвиката.

Така разликата между лондонския гранд и Сити остана три точки в полза на "сините".

Oще: висша лига  лестър  манчестър сити  победи  хъл сити  челси