Нюкасъл се класира в последната секунда

Алън Пардю призна, че за първи изживява такъв инфарктен успех Снимка: Getty Images
Алън Пардю призна, че за първи изживява такъв инфарктен успех

Удар с глава на Папис Сисе в последната секунда на продължението на мача Нюкасъл - Анжи донесе победата с 1:0 на домакините и Нюкасъл за първи път от 2006 насам ще играе на четвъртфиналите в Лига Европа.

След 0:0 в първия мач, вторият също отиваше на нулево равенство и буквално в последната атака, започнала броени секунди преди края на 3-минутното продължение беше завършена с точно центриране на Силвен Марво в наказателното поле, където Сисе не остави надежда на руската защита и вратаря.

45 000 фенове на Някасъл изригнаха във възторг, а съдията веднага свири края на мача.

Малко преди това, в 88 минута Анжи можеше да отмъкне победата - удар на Мбарк Бусуфа срещна гредата след отличен пряк свободен удар.

Преди почивката Анжи записа два сериозни пропуска - чрез Самуел Ето'о и Мехди Гарсела-Гонсалес, а в 55 минута Гарсела-Гонсалес беше изгонен заради втори жълт картон, получен след опасна атака срещу играч на Нюкасъл. Треньорът на Анжи Гуус Хидинк нарече постъпката на Гарсела-Гонсалес „глупава", тъй като това помогна на Нюкасъл да си върне инициативата в мача, макар и не за постоянно-

„Никога досега не съм преживявал такъв края на мач - призна мениджърът на Нюкасъл Алън Пардю. - Спечелихме с късмет, но отстранихме един изключително силен отбор. Смятам, че можем да спечелим Лига Европа."

На четвъртфиналите в Лига Европа ще играят Базел, Тотнъм, Нюкасъл, Бенфика, Челси, Фенербахче, Лацио и Рубин. Първите мачове са на 4 април, а реваншите на 11 април.