Месут Йозил се контузи

Йозил не успя да довърши мача срещу Швеция заради контузия Снимка: Getty Images
Йозил не успя да довърши мача срещу Швеция заради контузия

Месут Йозил получи контузия в коляното в мача на Германия срещу Швеция, спечелен с 5:3 и беше сменен 8 минути преди края. Новата звезда на Арсенал се прибра директно в съблекалнята накуцвайки.

По-късно днес или утре ще има повече информация за състоянието на Месут, но от лагера на германците прогнозираха, че контузията на Йозил едва ли „ще се окаже „много сериозна, просто е била болезнена".

Йозил вкара първия гол за Германия, а селекцията на Йоахим Льов успя да обърне хода на мача, въпреки че на два пъти изоставаше в резултата.

Холандия спечели срещу Турция с 2:0 в Истанбул и Робин ван Перси беше сменен на почивката заради съмнения за контузия, но след края на мача нападателят изтича на терена, за да поздрави сънародниците си за успеха.