Стилиян Петров с гол-красавец за Купата на Англия

Стилиян Петров се отчете с гол за своя Астън Вила в среща от турнира за Купата на Англия Снимка: Getty Images

Капитанът на Астън Вила и на българския национален отбор Стилиян Петров отбеляза красив гол за своя клубен тим в мач от третия кръг на турнира за Купата на Англия. Бирмингамци победиха с 3:1 Шефилд Юнайтед и продължават в следващия етап.

Българският национал се появи на терена едва в 66-та минута. В третата минута на продължението на двубоя той затвърди успеха на своя тим след като комбинира технично с младия Марк Олбрайтън и с плътен удар от границите на наказателното поле отбеляза за 1:3.

Астън Вила завърши двубоя с човек по-малко след втори жълт и червен картон на Ашли Йънг, получени в 77-та минута. Самият Стилиян Петров приключи двубоя с жълт картон показан му в 82-та минута.

Другите две попадения за Астън Вила бяха дело на Кайл Уолкър в 9-та минута и Марк Олбрайтън в 33-та. В началото на второто полувреме Шефилд Юнайтед получиха право да изпълнят дузпа, реализирана от Уърд за 2:1.

Още двама българи взеха участие в срещите от днес. Мартин Петров игра цял мач при успеха на неговия Болтън с 2:0 над Йорк, а Радостин Кишишев и неговият Брайтън се наложиха с 3:1 над Портсмут. Бившият национал остана на терена през всичките 90 минути.

В най-интересния мач от днешната програма на кръга в турнира Арсенал и Лийдс завършиха 1:1 и ще преиграват срещата на 18 януари на терена на Лийдс.

Треньорът на „артилеристите" Арсен Венгер направи общо девет промени в стартовия си състав, но те можеха да му костват отпадането от турнира. Лийдс поведе с гол от дузпа на Робърт Снодграс в 50-та минута, но влизането в игра на капитана на Арсенал Сеск Фабрегас и на намиращия се в отлична форма Тио Уолкът обърна развоя на срещата.

Фабрегас изравни също от дузпа в последната минута на двубоя като наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Уолкът. Самият той имаше възможност да направи пълен обрат в допълнителното време, но не се възползва. С пропуски се отчетоха още Андрей Аршавин и Никлас Бендтнер