Сълзи на "Герена"

Владимир Гаджев и Христо Йовов успокояват Иво Иванов, който си вкара фаталния за победата автогол Снимка: Sportal.bg

Левски пропусна да победи Лил на своя стадион "Георги Аспарухов" в мач от Група "С" на Лига Европа, след като в 88-ата минута Иво Иванов си вкара автогол.

"Сините" поведоха рано в резултата чрез щатния си голмайстор Гара Дембеле, който наказа груба грешка на сънародниците си в защита.

В 35-ата мин. бранителите на Левски се реваншираха за жеста, като Дъстли Мулдер и Веселин Минев позволиха на бразилския нападател на Лил Тулио де Мело да ги надскочи и да прати топката в мрежата на дебютанта в евротурнирите Кирил Акалски.

През второто полувреме "сините" започнаха да упражняват сериозен натиск срещу съперника си, но голът така и не падаше до 82-ата мин., когато топовен шут на Владимир Гаджев от 30 м най-сетне направи вратаря Микаел Ландро безпомощен - 2:1.

Препълненият стадион "Георги Аспарухов" отново изпадна в бурна радост, но изглеждащите сигурни три точки намаляха до една, когато току-що влезлият, за да пази резултата защитник Иво Иванов си отбеляза автогол в стремежа си да изчисти топката при едно центриране от фаул.

В добавеното време на мача друга резерва - Даниел Младенов, имаше шанс все пак да донесе победата, но не можа да уцели топката на скорост при паса на Дембеле.

Другият мач в групата също се разви неприятно за българския клуб, защото Гент успя да победи у дома си фаворита Спортинг (Лисабон) с 3:1. От Левски се надяваха белгийците да са практически отпаднали от борбата преди мача с тях на 1 декември, но сега Гент вече има 4 точки, колкото и момчетата на Ясен Петров. Пред тях са Лил с 5 и лидерът Спортинг с 9.

След края на мача "грешникът" Иванов се разплака, напускайки терена. „Не мога да коментирам. Много ми е тежко", бяха първите му думи на излизане от съблекалнята.

„Това е най-тежкият ми период и дано мине по-бързо. Исках да изчистя топката, настрани, но я ударих със задната част на главата си. Искам да благодаря на моите съотборници, цялото ръководство и феновете, че застанаха зад мен", добави бранителят на Левски.

„Във футбола се получава така някой път. Футболистите и цялото ръководство подкрепиха Иво. Като цяло малшанс за нас. Левски ми хареса като отбор, като колектив, като начин на игра и като начин на поведение. Вървим в правилна посока и след зимата ще бъдем още по-силни", бе коментарът на спортно-техническия директор на "сините" Георги Иванов-Гонзо.

В подобен дух бе и изказването на старши треньора Ясен Петров на пресконференцията след двубоя... "Допреди 4 месеца никой не е очаквал това от един почти нов отбор. И днес имаше много положителни емоции, нормално е да правим грешки, но това е нашият път. Искаме да задоволим очакванията на хората, а същевременно в хода на нашите битки градим и отбор. На този отбор му трябва време, той показва, че може да играе срещу добри отбори като Лил, да покаже едно добро лице. За жалост не ни достигнаха 3-4 минути, но това е нашият път, в него ние ще допускаме грешки", заяви наставникът на Левски.

Левски - Лил 2:2

1:0 Дембеле (11), 1:1 Де Мело (35), 2:1 Гаджев (82), 2:2 Иванов (88-автг)

Левски: Акалски, Мулдер, Грийн, Минев, Милиев, Тасевски (87-Иванов), Слори (58-Младенов), Гаджев, Дембеле, Йовов (60-Огнянов), Жоазиньо

Лил: Ландро, Берия, Розенал, Шеджу, Гей, Суаре, Мавуба (56-Кабайе), Жервиньо (57-Соу), Де Мело (76-Азар), Обраняк, Дюмон