Райконен: В Малайзия ще се боря за подиум

Кими Райконен е готов да притесни фаворитите в Малайзия Снимка: getty images
Кими Райконен е готов да притесни фаворитите в Малайзия

Място на подиума в Гран при на Малайзия тази неделя си постави за цел пилотът на Lotus Кими Райконен. Световният шампион за 2007 се завърна във Формула 1 след две години пауза и в Австралия успя да финишира в зоната на точките, въпреки че стартира от дъното на решетката.

На "Албърт парк" Кими стартира 17-и, но успя да се пребори за седмото място на финала.
Представянето на новия Lotus E20 в Австралия обаче дава надежда на Райконен, че на "Сепанг" той ще може да се бори за място в челото - а точно в Малайзия финландецът спечели първата си победа във Формула 1 - преди девет години с болид на McLaren.

"Новият ни автомобил наистина върви много добре - обясни Райконен. - В Австралия се оказах в трафик, при това за доста време, така че не можах да покажа кой знае какво и кой знае какво би станало, ако бях стартирал по-напред.

"Колата ни е много бърза. Ако квалификацията мине добре, то със сигурност можем да се борим за подиум. Тепърва ще се развиваме. В Мелбърн нямахме възможност да покажем истинските възможности на Е20. Надявам се, че това ще стане в Малайзия."