Реал и Борусия на 1/8-финал (резултати в Лигата) | sportcafe.bg

Реал и Борусия на 1/8-финал (резултати в Лигата)

Дидро
04.11.2014, 23:55 (обновена 05.11.2014, 00:07)
марко ройс след дузпата във вратата на Наполи, 3-1 ШЛ ноември 2013

Борусия (Дортмунд) си осигури място на осминафинал.

Реал и Борусия (Дортмунд) са първите сигурни осминафиналисти в Шампионската лига.
Шампионите на Европа победиха с 1:0 Ливърпул с петия гол на Карим Бензема в турнира. Гостите сензационно излязоха с резервите, оставяйки на скамейката пет водещи играчи, начело със Стивън Джерард, Марио Балотели и Рахийм Стърлинг.

Реал имаше тотално надмощие, но изпусна много голове.

С 12 точки в групата, в която е и Лудогорец, Мадрид е осминафиналист.
Борусия победи у дома с 4:1 Галатасарай и също има пълен актив - 12 точки от 4 кръга.

В тази група Арсенал пропусна шанс да си осигури осминафинал преди последните 2 мача, като направи само 3:3 у дома с Андерлехт. Лондонският отбор водеше с 3:0 до 61-вата минута, но по необясним мач не успя да задържи победата.

Така белгийците запазват теоретични шансове, но имат само 2 точки, а Арсенал е със 7.

Без контузения Димитър Бербатов Монако допусна първа загуба в турнира - 0:1 в Лисабон от Бенфика. Талиска вкара в 82-рата минута и завърза битката в групата.

Там Байер Леверкузен направи голяма крачка напред, побеждавайки в Русия местния Зенит с 2:1.
Германците имат 9 точки, Монако е с 5, а Бенфика и Зенит също не са извън сметките с по 4.

С голове на Коке и Раул Гарсия финалистът то миналия сезон Атлетико взе 2:0 на терена на Малмьо. Испанците водят с 9 точки в групата си, където Ювентус направи обрат от 1:2 до 3:2  у дома срещу Олимпиакос.

Шампионите на Италия и Гърция имат по 6 точки, Малмьо е последен с 3.

Oще: андерлехт  арсенал  монако  реал мадрид  шампионска лига