Второ място за българския ансамбъл в София | sportcafe.bg

Второ място за българския ансамбъл в София

15.08.2015, 17:59 (обновена 15.08.2015, 18:08)
Ансамбъл художествена гимнастика

Пореден турнир със силно предтавяне за българските гимнастички

Българският ансамбъл спечели сребърен медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София. Грациите ни получиха 18.000 на съчетанието с обръчи и бухалки и така изпревариха състава на Беларус след много оспорвана битка.

Със съчетанието си момичетата на Ина Ананиева взривиха препълнената Арена Армеец. Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова, Михаела Маевска и Християна Тодорова завършиха надпреварата в многобоя с общ сбор от 35.800 точки.

След първия състезателен ден и съчетанията с пет ленти, българките деляха втората позиция с Беларус. Двата тима получиха абсолютно еднакви оценки (17.800), дори за изпълнение и трудност.

Златото грабна ансамбълът на Русия, който събра общ сбор от двете изигравания 36.950 точки.

На трето място остана Беларус с 35.700 точки, а шестицата допълниха Израел, Япония и Украйна.

В индивидуалното състезание Невяна Владинова също се представи силно в първите два дни на Световната купа в София. Тя влезе в четирите финала на отделните уреди, след като изигра четири съчетания без грешка.

Неви завърши на 7-о място в многобоя със сбор от 70.950 точки. Другата ни представителка Мария Матева завърши на 11-а позиция в крайното класиране на многобоя. Тя събра сбор от 69.900 точки.

Oще: ансамбъл  бухалки  второ място  невяна владинова  обръчи  публика  световна купа  сребърен медал  съчетание  художествена гимнастика