Българско знаме за гол-диамант на Бербатов

Димитър Бербатов вкара гол, който вероятно ще е претендент за номер едно на сезона във Франция.

Димитър Бербатов блесна с изключителен гол, който със сигурност ще е претендент за номер едно на сезона във Франция. Нещо повече - попадението му бе победно в дербито Монако - Ница (1:0) и така има още по-голяма стойност.

В 5-ата минута на мача Бербатов получи топката отляво на атаката на домакините, почти до ъгъла на наказателното поле. Всички очакваха центриране, но именно затова Бербатов е по-различен от стандартния централен нападател в модерния футбол.

Той остави топката да тупне и грациозно я прати над невярващия вратар с най-лекия удар на света. Невъзможно изпълнение! Или по-скоро такова, каквото повечето играчи изобщо не биха опитали.

На трибуните на стадиона имаше и българско знаме, очевидно в чест на Бербатов. Нападателят бе заменен в 84-ата минута от Еманюел Ривиер.

Това бе шестият му гол за пролетта в Монако, 3 в първенството и 3 за купата на Франция. Пак на Ница Димитър вкара и първото си попадение за новия клуб, но в турнира за купата (пак победно за 1:0).

Монако е втори със 72 точки, на 7 зад лидера ПСЖ, който обаче има и мач по-малко.