Ботев оттренира как се бие Локо

В събота Ботев излиза срещу Локо Пд със самочувствие от победата над столичните "железничари" за Купата

Пловдивският Ботев загря по най-добрия начин за дербито на града в събота с победа над столичния Локомотив Сф с 3:1 в първи 1/2-финален мач от турнира за Купата на България.

Така "канарите" взеха добър аванс от домакинството си в Коматево преди реванша в "Надежда".

Първото полувреме завърши при резултат 1:0 за пловдивчани, а след почивката паднаха още 3 гола.

В 38-та минута Вандер подаде към Юнес Хамза, тунизиецът пусна с едно докосване към Феребори Доре, който елиминира Бранеков и от упор разстреля Митрев за 1:0.

В 44-та минута Доре изпрати за втори път топката в мрежата на Локомотив, но голът бе отменен заради спорна засада.

Луис Педро се разписа след шут от воле с левия крак в 72-та минута за 2:0, в 85-та Александър Бранеков си вкара автогол, засичайки центриране на Хамза отдясно.
Иво Иванов вкара гола на надеждата за столичани преди реванша в "Надежда".

Халфът на гостите пресече пас на Лукин, напредна през центъра на терена и след техничен шут от границата на наказателното поле вкара за 3:1.