Дортмунд спечели Суперкупата на Германия

Дортмунд вече има пет Суперкупи на Германия - колкото и Байерн

Борусия Дортмунд спечели Суперкупата на Германия след победа с 2:0 над шампиона и носител на Купата на страната Байерн Мюнхен на своя стадион "Сигнал Идуна Парк".

Баварците бяха раздирани от проблеми преди двубоя, като наставникът им Хосеп Гуардиола едва събра група от здрави футболисти за мача във Вестфалия.

Това бе пети трофей за Борусия в този турнир, като по този начин "жълто-черните" изравниха днешния си съперник.

Борусия откри резултата в 23-та минута, когато Хенрих Мхитарян простреля Мануел Нойер за 1:0.

След почивката Дортмунд отново бе по-активният отбор, като Обамеянг не спираше да тормози крайните защитници на Байерн. Усилията му бяха наградени в 62-та минута, когато той препарира Нойер с глава за 2:0, след като получи отлична асистенция от Пишчек.

Така Дортмунд започва сезона с трофей, след като само преди няколко дни претърпя тежко поражение с 0:4 от Ливърпул в контролен мач на "Анфийлд роуд".